Amnesztiát hirdettek a tálibok, csak menjenek vissza dolgozni a megdöntött állam tisztviselői
A szélsőségesek állítólag nőket is szívesen látnának az épülő rezsimjükben.
A szélsőségesek állítólag nőket is szívesen látnának az épülő rezsimjükben.
Az amerikai Maxar Technologies több műholdfelvételt is közzétett arról, milyen állapotok uralkodtak a kabuli repülőtéren hétfőn.
Sok, a tálibok elől menekülő afgán minden lehetőséget megragad, hogy kijusson az országból. A kísérletek egy része tragédiával végződik.
A hatalmas tömegről fotó is készült.
A kihozataluk pontos részleteit biztonsági okokra hivatkozva nem közlik.
Adzsmal Ahmadi, a Twitteren az afgán elnököt okolta a tálibok gyors előretöréséért, nem érti, az afgán biztonsági erők miért hagyták fel hadállásaikat olyan gyorsan.
Öt év uralkodás, majd húsz év amerikai fölény után újra a tálibok vezethetik Afganisztánt. A rendkívül jól szervezett és nagy büdzséből gazdálkodó radikális iszlamista csoport rengeteg áldozat árán vészelte át a megszállást. De kik ők, honnan jöttek és mit akarnak?
Mielőtt kidobták volna, összetörték a gépeket.
Megtartották a tálibok az első sajtótájékoztatójukat, miután átvették a hatalmat Afganisztánban. A szóvivőjük szerint a nők dolgozhatnak és tanulhatnak majd, de a jogaikat a saría szerint határozzák meg. Azt tagadják, hogy az al-Káida jelen lenne az országban.
Egy évek óta Magyarországon élő afgán nő szerint már akkor tudták, hogy vissza fognak térni a tálibok, amikor az Egyesült Államok tisztiviselői egy asztalhoz ültek velük. Aggódik a Kabulban élő rokonaiért, azt mondja, alig van internet és bevásárolni is életveszélyes az afgán fővárosban.